Kancelaria Prawna

O Nas

Radca prawny Dariusz Brodecki świadczy profesjonalną pomoc prawną zarówno przedsiębiorcom jak i osobom fizycznym od 1997 roku.

Misją naszej kancelarii jest profesjonalne i kompleksowe podejście do zagadnień prawnych, niezbędnych przy prowadzeniu działalności gospodarczej, jak i życiu codziennym. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego Klienta nasza Kancelaria może poszczycić się jakością oferowanych usług, skutecznością oraz zrozumienie potrzeb poprzez dostosowanie nieszablonowych rozwiązań.

O fakcie zaufania, satysfakcji i bezpieczeństwa świadczy szerokie grono naszych Klientów, którym zapewniamy bezpieczeństwo i odpowiedzialność za sprawy nam powierzone.

Nasz zespół

 

Ekspert prawa handlowego oraz prawa rynków kapitałowych.W swojej praktyce koncentruje się na zagadnieniach z zakresu prawa cywilnego i prawa spółek, w szczególności w zakresie przepisów dotyczących spółek giełdowych, a ponadto w zakresie obsługi organów i wykonywaniem obowiązków informacyjnych.

Reprezentuje i wspiera klientów we wszelkiego rodzaju postępowaniach administracyjnych i sądowych związanych z prawem rynku kapitałowego (Komisja Nadzoru Finansowego, Giełda Papierów Wartościowych S.A., Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A., Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta), świadcząc profesjonalną pomoc prawną także przy transakcjach dotyczących fuzji i przejęć, połączeń i podziałów zarówno spółek publicznych jak i niepublicznych.

Posiada bardzo bogate doświadczenie w obsłudze transakcji gospodarczych i świadczeniu bieżącej obsługi prawnej spółkom handlowym, osobowym oraz osobom prowadzącym działalność gospodarczą, a które podparte jest praktyczną wiedzą wynikającą z pełnienia funkcji w spółkach kapitałowych (Zarząd, Rada Nadzorcza).

Profesor zwyczajny doktor habilitowany Zdzisław Brodecki jest autorytetem związanym z szeroko pojętym prawem morskim, prawem ubezpieczeń oraz prawem europejskim.

Absolwent prawa na  Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1 października 1963 roku pracownik naukowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a od 1966 roku Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie (wchłoniętej w 1970 roku przez Uniwersytet Gdański), piastujący kolejno następujące stanowiska: asystenta, starszego asystenta, adiunkta, docenta, profesora nadzwyczajnego i profesora zwyczajnego. Jest jednym z założycieli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Prof. zw. dr hab. Zdzisław Brodecki stopień doktora nauk prawnych uzyskał w roku 1968 na Wydziale Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a następnie habilitację w 1978 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1994 roku jestem profesorem tytularnym.

Przez dwie kadencje pełnił funkcje przewodniczącego Polskiego Stowarzyszenia Prawa Morskiego i Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Ubezpieczeniowego.

W latach 1978–1996 kierownik Katedry Prawa Morskiego, a od roku 1996 kierownikiem Katedry Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej na Uniwersytecie Gdańskim.

Prof. dr. hab. Zdzisław Brodecki jest promotorem ponad tysiąca prac magisterskich i ponad dwudziestu rozpraw doktorskich, w tym uczestnik w charakterze recenzenta w kilku przewodach habilitacyjnych i kilkunastu przewodach doktorskich.

Kierownik Interdyscyplinarnego Studium Podyplomowego „Unia Europejska. Przygotowanie kandydatów na urzędników w instytucjach europejskich".

Prowadził zajęcia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego - także na studiach doktoranckich, na kierunku Europeistyki oraz w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

Obecnie zatrudniony na stanowisku profesora zwyczajnego w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

Co mówią nasi klienci

 
Współpraca z Kancelarią Radcy Prawnego Dariusza Brodeckiego przebiega w sposób wzorowy, przy zachowaniu wysokich standardów obsługi klienta korporacyjnego. W szczególności podkreślić należy pełną profesjonalizmu współpracę z radcą prawnym Michałem Kulczyńskim, który aktywnie wspiera od strony prawnej projekty przez nas realizowane.
Rafał Stefaniszyn - Prezes Zarządu Best Biznes sp. z o.o.
Profesjonalizm, skuteczność i troska o Klienta to najwyższe standardy Kancelarii. Zawsze gotowi do pomocy i wyjaśnienia każdego prawnego zagadnienia. Dzięki wsparciu prawników, skomplikowane procesy wykorzystywane w naszej firmie stały się jasne i zrozumiałe. Polecam serdecznie wszystkim poszukującym kompetentnej pomocy prawnej.
Bartosz Pijet - Dyrektor ds. Technologicznych RODUQ
Sed augue ipsum, egestas nec, vestibulum et, malesuada adipiscing, dui. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Integer ante arcu, accumsan a, consectetuer eget, posuere ut, mauris. Nunc nulla. Duis leo.
Klauda Ogrodnik
Text...
Author...

Nasi Partnerzy